Kamil Rodinger (1963) je absolventem Střední průmyslové školy grafické – obor užitá fotografie v Praze. Po jejím dokončení pracoval osm let jako fotoreportér v týdeníku a tiskové agentuře, a dva roky jako vedoucí fotooddělení v televizi Nova. Od roku 2003 se jako nezávislý fotograf plně věnuje reklamní a portrétní fotografii.

Podílel se na řadě reklamních kampaní pro společnosti Henkel, Telefonica O2, Conoco, Braun, Philips, Procter & Gamble, Ferrero Rocher, České dráhy, Škoda Auto, letecké společnosti British Airways a Garuda Indonesia, Pivovary Staropramen, Pilsner Urquell (SABmiller Europe), Sellier & Bellot, Strabag a mnoho dalších.

Několik let působil jako odborný lektor jednodenních kurzů a rekvalifikačního studia v Institutu digitální fotografie. Od roku 2012 pořádá vlastní kurzy a workshopy – více na www.fotokurzy.org. Současně vedl tematické kurzy a workshopy pro řadu dalších firem, např. v rámci ZONER Fotodnů, Nikon školy, Škodafestu nebo pro společnosti, Sony a Českou televizi.

Vedle komerčních zakázek se věnuje převážně glamour fotografii a aktu. Stejně rád ale relaxuje i u krajinářské nebo street fotografii.

Společně s několika dalšími současnými českými fotografy se podělil o své zkušenosti v knihách „Naučte se komponovat kreativně“ (Zoner Press) a „Večery s fotografem“ (IDIF) nebo „103 Osobnosti české fotografie“.

Svými odbornými články a fotografiemi přispívá do časopisů Foto Video nebo Digitální foto a cestopisy do Xantypy, Travel focusu, Koktejlu a mnoha dalších.

Je členem Asociace profesionálních fotografů ČR